1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Balaton 2020
Zasielanie noviniek na e-mail

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek a získajte tie najlepšie ponuky hneď. 

DR. BAITS je ONLINE

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach, tak neváhajte, dajte nám odber, like a nezabudnite sledovať naše rýbárske videá.

 

 

BALATON

Balaton je najväčšie jazero v strednej Európe. Nachádza sa v Maďarsku. Jeho hladina sa nachádza 104 metrov nad morom. Najväčšia hĺbka je 11 metrov. Priemerna hlbka 3,2m. Rozloha je 591 km². Keďže Maďarsko je bez prístupu k moru, niekedy sa mu hovorí „maďarské more“, čo je v podstate aj pravda - je to posledný zvyšok treťohorného mora Tethys v Európe. Plytká voda jazera sa na slnku ľahko zohreje, preto maximálna teplota vody môže byť v lete až 28-29 stupňov. Balaton v zime väčšinou zamrzne, hrúbka ľadu dosahuje často až 20–30 cm.

   

 

Nasa spolupraca s chlapcami z Balatonu sa zacala v roku 2017 po IBCC.

V tomto roku sa ich vyprava zacala od 27.04 do 04.05. Po príchode k vode zaslat rybarskej strazi GPS suradnice a nahlasit lov s vyvazkou, ďalej klasika rozbalit tabor, pripravit montaze ist na vodu. Kedze lovili na juznej strane kde prvých 100 metrov je hlbka vody do 1,5m bolo potrebne vyuziť maximalnu dovolenu vzdialenot na lov co je 350m. Tycovka osadena na koniec “zlomu” vo vzdialenosti 330m. “Zlom” nedavavam nahodou do uvodzoviek lebo podla miestnych je to miesto kde na dlzke 6m pada dno o 50cm. V tomto pripade sa jedna o hlbku 4m, ktorá je približne rovnaka až na druhý breh. Tento “zlom bol vsak na škeblovom pase 30m x 50m kde je sa šupiky chodia kŕmiť a naberať objem.

Kedze je vsade dookola bahno bol to velmi zaujimavý výber lovného miesta.

Krmna kampan bola na týchto 7dni zvolena 40kg boilies a 100kg varenej kukurice. Boilies len cisto o primere 24mm s vierou ze sa podarí ist hlavne po vacsej rybe a skusit eliminovat zabery od dorastencov.

Po minulo rocnych skusenostiach padla volba na:

1. GREENPEARL  Boilies zložený s triedených rybích múčok s vysokým obsahom GLM extraktu.Samotný mix je unikátny vďaka použitiu rôznych druhov morských a sladkovodných rias, ktoré zároveň dodávajú boilies zelené sfarbenie. Mix je obohatený a tekuté zložky liquid kelp,liquid Glm v spojení s výnimočnou esenciou GLM. Tieto gulicky su mimoriadne vhodne na vody s výskytom musli.

2. SPICEKRILLSTRWBERI Boilies obsahuje rozpustné rybie proteíny, enzymatické rybie múčky, vtáčie zoby a v neposlednom rade mliečne proteíny. Na ochutenie boilies sme použili nami vytvorenú esenciu jahoda. Svoju nezameniteľnú chuť sme docielili kombináciou chilli, robin redu a sladidla talin, nhdc.

 

   

 

Po prvych 2hodinach prichadza zaber od miestneho kaprika s vahou 6kg. Zacina seria zaberou s vahou od 6 do 9kg. Po zotmeni bolo vidiet ze dorastencov striedaju vacsie ryby a dari sa podoberat vahové kategorie od 11 do 15kg.

V utorok noci prichadza silna burka vlny 2m co znamena ze je podla nariadenia zakazane ist na vodu a je potrebne to preckat. V stredu rano previest montaze a dokrmit lovne miesto kedze vieto vlny rozmetali navnadu na 10tky metrov od tycovky… Chlapci sa rozhodli aj pre zmenu taktiky krmenia a kukuricou zacali vnadit az 25m od montaze.

A v noci to prislo brutalna jazda - 30min zdolavacka z clna = Balatonske torpedo s vahou 20,10kg. Bola informovana rybarska straz, ktora kazdu rybu 20+ pride zdokumentovat a oficialne zvazit. Celkovo sa podarilo za 7dni dat na podlozku 387kg rýb…

 

 

Pre zaujimavost cena tyzdennej povolenky je 23 000 HUF + rocny madarsky rybarsky listok 7000 HUF. V tejto  cene ma rybar moznostou vyvazania do 350m s elektromotorom.

 

  

 

Velka gratulacia k paradnej vyprave na Balatone - Heliosz Horvath a Tibor Quirico

Team Dr.Baits Jimo Gergely

Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek

Logo
DR. Baits - len to najchutnejšie pre ryby
Copyright Dr. Baits 2022
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk