1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Dušan Rúčka L. Mara 1.diel
Blog
Tovačovské bomby - Október 2022 Tovačovské bomby - Október 2022
Koniec októbra 2022, to bol ten čas ktorý sme netrpezlivo očakávali. V nedeľu 23. októbra o 3 hodine ráno sadám do auta a vyrážam opäť k našim bratom ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Zasielanie noviniek na e-mail

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek a získajte tie najlepšie ponuky hneď. 

DR. BAITS je ONLINE

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach, tak neváhajte, dajte nám odber, like a nezabudnite sledovať naše rýbárske videá.

 

 

Liptovská Mara... zväzová voda ktorá sa za posledné roky stala jednou s najťažších našich vod.Kopec odnesenych rýb ,zozratych,zlikvidovanych ... proste preriedena obsadka.Napriek tejto situácii som mal pred očami minuloročné úspechy kde sa mi podarilo na každej výprave urobit aspon jednu rybu cez 15 kg.Tento krát som sa rozhodol obetovať maximum a to 30dni.


Vybral som si miesto o ktorom som vedel že ho ryba navštevuje hlavne v tomto období.Hlbka od 7 do 9.5 metra.Rozne prekážky v podobe koreňov a naplavenych stromov.Vedel som že idem na dlhšiu výpravu a tomu som aj prispôsobil taktiku lovu a krmenia.Zvolil som boilies o priemere 24 mm s eco rady orange fire a s topky taktiež 24 mm.Samozrejme nemohol chybat tygri orech a repka. Z počiatku bolo umenie urobit  vôbec zaber od malej ryby nakoľko panovali brutalne vysoke teploty čo sa odzrkadlilo aj na teplote vody keď s 13 stupňov sa voda zohriala na 22 stupňov v priebehu 10 dní.


Voda ako zrkadlo bez vetrie no hotová katastrofa.Krmne davky som dával v pomere 5 kg eco rady orange fire 24 mm a 3 kg top orange fire tiež 24 mm.Takuto dávku som predmacal a rozdelil som si ju na 3 krmenia,rano,obed,vecer.Takto som si miesto pripravoval asi 5  dni.Postupne som začal uberať s krmenia a hádzal som už cca pol kila ku montazi.Prisla zmena počasia a s ňou aj prvé zábery.


 

Spociatku to boli ryby od 5kg až 7kg.Taketo hejno sa zdržalo chvalabohu len pár dni ...krmenie 24 mm boiliesom malo niečo do seba lebo za celý čas som chytil možno 4 ryby pod 5  kg.Doposial sa mi podarilo chytiť 25 rýb od 9 do 14 kg.Skrmil som asi 70kg eco boilies orange fire a 30kg Boilies orange fire s top rady.Montaze som pouzival odpadavacie kamene,haciky snurky bizuteria bola vylucne od PBPRODUCTS,mozem povedat ze som nadmieru spokojny s tymto vyrobcom.


 

Kedze miesto už navštevovali ryby pravidelne skúšal som aj  iné boilies top rady z našej ponuky taktiež s úspechom.Neviem čo by som vám ešte k tomu povedal asi len toľko že mi držte palce 2 tyzdne ešte predomnou tak snáď sa este zadari nejaký ten marsky poklad...
Ďakujem všetkým ktorý mi pomohli absolvovať túto mesačnú vypravu,vy všetci viete komu to patrí !!! bez vás by to nešlo ďakujem!!!

Dušan Rúčka

Novinky z nášho blogu

Tovačovské bomby - Október 2022
Tovačovské bomby - Október 2022
Koniec októbra 2022, to bol ten čas ktorý sme netrpezlivo očakávali. V nedeľu 23. októbra o 3 hodine ráno sadám do auta a vyrážam opäť k našim bratom ... čítať celé
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek

Logo
DR. Baits - len to najchutnejšie pre ryby
Copyright Dr. Baits 2022
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk