1. Úvod
  2. Správy od vody
Blog
Tovačovské bomby - Október 2022 Tovačovské bomby - Október 2022
Koniec októbra 2022, to bol ten čas ktorý sme netrpezlivo očakávali. V nedeľu 23. októbra o 3 hodine ráno sadám do auta a vyrážam opäť k našim bratom ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Zasielanie noviniek na e-mail

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek a získajte tie najlepšie ponuky hneď. 

DR. BAITS je ONLINE

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach, tak neváhajte, dajte nám odber, like a nezabudnite sledovať naše rýbárske videá.

 

 

PRVÁ NÁVŠTEVA BLEDU

Nová sezóna nám klope na dvere a keďže naše revíri ešte zývaju prázdnotou rozhodli sme sa uskutočniť našu vôbec prvú zahraničnú výpravu. Vybrali sme si jazero v Slovinsku blízko hlavného mesta Ľubľana, jazero Bled. Veľmi známa lokácia pre kaprárov z celého sveta s ostrovom, na ktorom sa vyníma krásny kostol.

Lístky sme si kupovali online už v januári a veľa možnosti na výber sme veru nemali. Naša predstava bola si tam zachytať približne okolo mája ale volné termíny boli uz iba začiatkom apríla tak sme dlho nešpekulivali a zarezervovali sme si prvé štyri aprílové dni. Ako je na apríl zvykom počasie vie byť pekne šialené, čo sa nám aj potvrdilo. Prvý deň sme si vyčlenili na oboznámenie sa s jazerom a okolím. Neodradil nás ani hustý dážď a absolvovali sme prechádzku okolo jazera kde sme si obzreli miesta kde je možné chytať a preplavili sme sa na ostov kde sme si pozreli majestátny kostol. Zmokli sme ako myši ale s čistým svedomím môžem povedať, že to stálo za to. Po ubytovaní sa, sme si dali vysušit veci a ostávalo nám len pripraviť si spod mix a prebrať stratégiu do prvého lovného dňa. Ako spod mix sme volili rozdrvený boilies z rady attract v kombinácii s partiklom a mikro peletkami a na maximálne zatraktívnenie sme to preliali boostrom.

Na háčik sme sa rozhodli isť do rozpustných boilies a dumbelsiek od Dr. Baits. Ja v príchuti krill strawberry a Miloš zvolil osvedčenu guľu orange fire, ktorá nám vlani fungovala skutočne všade a za každých okolnosti no a montáž sme ešte obalovali v paste danej príchute. Na druhú udicu sme zvolili pop-up v rôznych farbách a príchuťiach, ktoré sme deň dopredu ešte prekvapkali esenciou, aby boli čo atraktívnejšie. Skoro ráno sme naložili fúrik vecami a vybrali sme sa k vode. Trošku sme mali obavu zo spombovania keďže ani jeden z nás sme to nerobili nejak často ale na moje prekvapenie nám to išlo velmi dobre a po pár spombách sme mali už udice vo vode. Výhľad či už na kostol, hrad alebo hory nám sprijemňoval čakanie na záber, ktorého sme sa prvý deň nedočkali. Scénár sa opakoval, neskorý príchod na hotel, príprava spomb mixu, krátky spánok a opätovné tlačenie fúrika na nové lovné miesto. Druhý deň sme zvolili zátoku blízko chráňenenej zóny v ktorej je medzi 1.aprílom a 15.júnom zákaz lovu.

 

Po dvoch hodinach čakania pre zmenu v hustom sneženi a v nulových teplotách prichadza prvý píp ale po zdvihnutí prútu som cítil, že to nebude nič veľké a veru nebolo, dokonca nešlo ani o cielenú rybu a podarilo sa mi na jahodovu dumbelsku chytit asi 50 cm pstruha. Zvyšok dňa už žiadny záber neprišiel a začinali sme tušit že to bude náročna rybačka. Po debate s rybárskou strážou, ktorá nás mimochodom poctivo kontrolovala každý deň sme zistili, že celé jazero ako keby stojí a rybári majú problém vyprodukovať akykoľvek záber. No nevzdávali sme to a dalšie dva lovné dni nás čakalo o čosi lepšie počasie konečne bez dažda, snehu a vetra. Stiahli sme sa v zátoke na trošku plytšie časti vody ale ani to nám v chladnej vode v apríli neprinieslo záber. Odchádzeme trošku sklamaní ale ani náhodou sme nezanevreli na túto vodu a v hlavách už kujeme plán na reparát. Kto vie možno sa nám podarí uloviť kapra z Bledu ešte tento rok.

 

Miloš Mitaľ a Tomáš Lechman

Tovačovské bomby 2022

Koniec októbra 2022, to bol ten čas ktorý sme netrpezlivo očakávali. V nedeľu 23. októbra o 3 hodine ráno sadám do auta a vyrážam opäť k našim bratom Čechom.


Očakávania boli odvážne ,veď nečudo keď cez leto sa podarilo chytiť tonu rýb nad 10kg.


No tento krát som sa rozhodol pre inú časť jazera kde hĺbka nebude presahovať 6 až 7 metrov. Avšak tento poznatok som získal až vtedy keď som si urobil v mojom sonare 3d mapu dna.


Miro prišiel v nedeľu nočnou hodinou. Ubezpečil som ho že to nemusí siliť a oddych je prvoradý. A tak zaspáva, a chytám zatiaľ iba ja.


Kontakt bol hneď od prvej vyvážky. No od rýb do 10kg. Večer bolo niečo cez 10kg a to bolo všetko. Začal sa boj s rybou od 4do 8 kg. No z ničoho nič záber, ktorý sa len tak nevidí. Z cievky sa normálne v chladom jesennom vzduchu začalo dymiť. A veru malo aj prečo. Na konci bol šupináč o váhe 18.40kg.

 

V noci ešte dostávam zábery od malých rýb.

 


A tak sme sa rozhodli zbaliť a ísť do inej časti jazera. Keďže sa jedna o pomerne veľké a miestami hlboké štrkovisko cez 120 ha. Ktoré zívalo prázdnotou, bol výber miesta na jednej strane jednoznačný no strane druhej otázny, či to bude ta správna voľba. Čo vám budem rozprávať, ono to vyšlo!


Škoda len že sme mali jeden čln ale zato baterky boli do rezervy vďaka Šimon Greššák a Ján Urban.


Spolu sme chytili cez 900kg rýb, z toho jedna 20kg, 19.5 kg a 13 rýb od 15.5 do 18.60 kg. Zvyšok boli ryby od 10 do 14kg.


Zaujímavé je že od 14kg do 15kg boli iba dve ryby za celý týždeň.


Ono sa zdá že to je veľa rýb ale s čistým svedomím môžem povedať že sme mohli nachytať určite viac. Ryby na tomto jazere sú neskutočne vychcané. Zachránila nás Pasta Big Black Crab, ktorú sme aplikovali na boilies spolu s pop up. Kŕmili sme boilim Squid Salmon TOP Line a tzv. „skladovkami“ mix Eco Line , TOP LineATTRACT Line rôznych priemerov ktoré sme krájali a predmáčali. Ako náhle sme začali chytať týmto spôsobom a kŕmiť iba bodovo na montáž cca 1kg takto pripraveného mixu začali sa diať zázraky.

K montážam len toľko ako už iste všetci viete opäť z komponentov od PBProducts. Prečo ešte neprišlo k zmene? Lebo sú to top výrobky s pomedzi širokej škály výrobcov. Veľká pochvala patrí Miroslav Šúry ktorý chytal kapry naposledy možno pred 5 rokmi ak nie viac.

Keď Miro videl že je tu potenciál si krásne zachytať zahryzol sa do toho a doslova išiel ako píla. Keďže túto rybačku sa mi podarilo prísť k úrazu, len tak tak na tabletkách som to do nedele doklepal do úspešného konca. Aj keď s veľkým sebazaprením ale stálo to za to. Ale dosť bolo rečí, nech sa páči pokochajte sa našimi úlovkami:

Novinky z nášho blogu

Tovačovské bomby - Október 2022
Tovačovské bomby - Október 2022
Koniec októbra 2022, to bol ten čas ktorý sme netrpezlivo očakávali. V nedeľu 23. októbra o 3 hodine ráno sadám do auta a vyrážam opäť k našim bratom ... čítať celé
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek

Logo
DR. Baits - len to najchutnejšie pre ryby
Copyright Dr. Baits 2022
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk