Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

Balaton 2020

Je to posledný zvyšok treťohorného mora Tethys v Európe. Plytká voda jazera sa na slnku ľahko zohreje, preto maximálna teplota vody môže byť v lete až 28-29 stupňov. Balaton v zime väčšinou zamrzne, hrúbka ľadu dosahuje často až 20–30 cm.

Naša spolupráca s chlapcami z Balatonu sa začala v roku 2017 po IBCC.

V tomto roku sa ich výprava začala od 27.04 do 04.05. Po príchode k vode zaslať rybárskej stráži GPS súradnice a nahlásiť lov s vyvážkou, ďalej klasika rozbaliť tábor, pripraviť montáže a ísť na vodu. Keďže lovili na južnej strane, kde prvých 100 metrov je hĺbka vody do 1,5m bolo potrebné využiť maximálnu dovolenú vzdialenosť na lov, čo je 350m. Tyčová bójka osadená na koniec “zlomu” vo vzdialenosti 330m. “Zlom” nedávam náhodou do úvodzoviek, lebo podľa miestnych, je to miesto kde na dĺžke 6m padá dno o 50cm. V tomto prípade sa jedna o hĺbku 4m, ktorá je približne rovnaká až na druhý breh. Tento “zlom“ bol však na mušľovom poli 30m x 50m, kde je sa šupíky chodia kŕmiť a naberať objem.

Keďže je všade dookola bahno bol to veľmi zaujímavý výber lovného miesta.

Kŕmna kampaň bola na týchto 7dni zvolená 40kg boilies a 100kg varenej kukurice. Boilies len čisto o priemere 24mm, s vierou že sa podarí ísť hlavne po väčšej rybe a skúsiť eliminovať zábery od dorastencov.

Po minuloročných skúsenostiach padla voľba na:

  1. GREEN PEARL Boilies zložený s triedených rybích múčok s vysokým obsahom GLM extraktu. Samotný mix je unikátny vďaka použitiu rôznych druhov morských a sladkovodných rias, ktoré zároveň dodávajú boilies zelené sfarbenie. Mix je obohatený a tekuté zložky liquid kelp, liquid Glm v spojení s výnimočnou esenciou GLM. Tieto guličky sú mimoriadne vhodné na vody s výskytom mušlí.
  2. SPICE KRILL STRAWBERRY Boilies obsahuje rozpustné rybie proteíny, enzymatické rybie múčky, vtáčie zoby a v neposlednom rade mliečne proteíny. Na ochutenie boilies sme použili nami vytvorenú esenciu jahoda. Svoju nezameniteľnú chuť sme docielili kombináciou chilli, robin redu a sladidla talin, nhdc.

 

Po prvých 2 hodinách prichádza zaber od miestneho kapríka s váhou 6kg. Začína séria záberov s váhou od 6 do 9kg. Po zotmení bolo vidieť, že dorastencov striedajú väčšie ryby a darí sa podoberať váhové kategórie od 11 do 15kg.

V utorok noci prichádza silná búrka, vlny 2m, čo znamená že je podľa nariadenia zakázane ísť na vodu a je potrebné to prečkať. V stredu ráno previezť montáže a dokŕmiť lovné miesto keďže vietor a vlny rozmetali návnadu na 10tky metrov od tyčovky… Chlapci sa rozhodli aj pre zmenu taktiky kŕmenia a kukuricou začali vnadiť až 25m od montáže.

A v noci to prišlo. Brutálna jazda - 30min zdolávačka z člna = Balatonské torpédo s váhou 20,10kg. Bola informovaná rybárska stráž, ktorá každú rybu 20+ príde zdokumentovať a oficiálne zvážiť. Celkovo sa podarilo za 7 dní dať na podložku 387kg rýb…

Pre zaujímavosť cena týždennej povolenky je 23 000 HUF + ročný maďarský rybársky lístok 7000 HUF. V tejto  cene ma rybár možnosť vyvážania do 350m s elektromotorom.

 

Veľká gratulácia k parádnej výprave na Balatone - Heliosz Horvath a Tibor Quirico

Team Dr. Baits Jimo Gergely

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek
Copyright Dr. Baits 2023
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk