Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Správy od vody Dr. Baits
  4. Dušan Rúčka L. Mara 1.diel

Dušan Rúčka L. Mara 1.diel

Napriek tejto situácii som mal pred očami minuloročné úspechy, kde sa mi podarilo na každej výprave urobiť aspon jednu rybu cez 15 kg. Tento krát som sa rozhodol obetovať maximum a to 30 dní.

Vybral som si miesto o ktorom som vedel, že ho ryba navštevuje hlavne v tomto období. Hlbka od 7 do 9.5 metra. Rôzne prekážky v podobe koreňov a naplavenych stromov. Vedel som že idem na dlhšiu výpravu a tomu som aj prispôsobil taktiku lovu a kŕmenia. Zvolil som boilies o priemere 24 mm z Attract rady Orange fire a z Top rady taktiež 24 mm. Samozrejme nemohol chýbať tygrí orech a repka. Z počiatku bolo umenie urobiť  vôbec záber od malej ryby, nakoľko panovali brutálne vysoké teploty. Čo sa odzrkadlilo aj na teplote vody keď z 13 stupňov sa voda zohriala na 22 stupňov v priebehu 10 dní. 

 

Voda ako zrkadlo, bezvetrie, no hotová katastrofa. Kŕmne dávky som dával v pomere 5 kg Attract  rady Orange fire 24 mm a 3 kg Top Orange fire tiež 24 mm. Takúto dávku som predmáčal a rozdelil som si ju na 3 kŕmenia. Ráno, obed, večer. Takto som si miesto pripravoval asi 5 dní. Postupne som začal uberať z kŕmenia a hádzal som už cca pol kila ku montáži. Prišla zmena počasia a s ňou aj prvé zábery.

Spočiatku to boli ryby od 5 kg až 7 kg. Takéto hejno sa zdržalo chvalabohu len pár dni ... kŕmenie 24 mm boiliesom malo niečo do seba, lebo za celý čas som chytil možno 4 ryby pod 5 kg. Doposiaľ sa mi podarilo chytiť 25 rýb od 9 do 14 kg. Skŕmil som asi 70kg Attract boilies orange fire a 30kg Boilies Orange fire z Top rady. Montáže som používal odpadavacie kamene, háčiky, šnúrky, bižutéria bola výlučne od PB PRODUCTS, môzem povedať, že som nadmieru spokojný s týmto vyrobcom.

Kedže miesto už navštevovali ryby pravidelne, skúšal som aj iné boilies z Top rady z našej ponuky.  Taktiež s úspechom. Neviem čo by som vám ešte k tomu povedal, asi len toľko, že mi držte palce 2 týždne ešte predo mnou. Tak snáď sa ešte zadarí nejaký ten marský poklad...


Ďakujem všetkým ktorý mi pomohli absolvovať túto mesačnú vypravu, vy všetci viete komu to patrí !!! Bez vás by to nešlo, ĎAKUJEM!!!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek
Copyright Dr. Baits 2023
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk