Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Správy od vody Dr. Baits
  4. Peťo a jeho spomienka na Ecsed 2017

Peťo a jeho spomienka na Ecsed 2017

Bol to rok, kedy sme sa s Maťom rozhodli pre zmenu! Rok kedy naši dobrý kamaráti, začali plniť si svoje sny a začali rozbiehať výrobu boilies a rozvíjať značku Dr Baits. Dnes viem, že ponuka, ktorú sme dostali, bola tá správna voľba.

Spomínam, ako sme dostali ponuku zúčastniť sa výpravy na jazero Ecséd v HU. Po spojení sa s Maťom, padlo rozhodnutie a mi sme sa nevedeli dočkať Septembra. Nezabudnem, ako Maťo túžil na tejto vode zdolať rybu, ktorá sa len tak nevidí – Amur čierny. Príprava bola dlhšia, no na tak náročnú vodu sa musí ísť pripravený. Po doporučení od chlapcov sme vsadili na naše gule z Top rady a doplnené o Tigrí orech.

Po príchode na jazero a krátkom občerstvení, sme sa presunuli na naše stanovište č.1, na ktorom sme strávili nádherný týždeň. Po rozložení vecí, sme sa dostali na vodu a zmapovali terén. Rozloženie          6 udíc bolo jasné, po oboch stranách pokryť okolie brehov prerastené vegetáciou a kmeňmi stromov. Ďalšie dve udice sme umiestnili na jedinú lavicu /platňu/ pred nami v hĺbke 15m.

Po kľudnej noci to ráno prišlo, jazda z hĺbky 15m a krásna zdolávačka z člna. Neverili sme, že hneď prvá ryba výpravy bude, naj kapor a Maťov osobák. Po odvážení sme nechceli veriť, čo sa nám podarilo váha 31,40kg bola niečo, čo sme nečakali.

Postupne sa nám objavovali ďalšie ryby, ktoré prichádzali pravidelne a hlavne čo sme načakali z hĺbky 15m. Noci boli kľudnejšie a zábery v noci boli len sporadické. V polovici výpravy prišla v noci jazda aj z pravej strany a potešil nás lysec s váhou 19,40kg. Maťovi sa podaril z ľavej strany aj jeden Amur, ktorý mu dal zabrať, ale potešil svojou váhou 18,40kg.

   

Pred poslednou nocou sa nám ochladilo a zábery úplne ustáli. Vraveli sme si, že sa aspoň v pohode vyspíme, veď zachytané máme a spokojnosť s 13-nástimi nádhernými rybami je. Večer sme dali plánovanú poslednú vyvážku. Okolo pólnoci prišiel záber z ľavej strany na Maťovu udicu, no smola ryba sa vypla a mi sme váhali či to ešte vyvezieme. Aj keď Maťo vravel nie, ja som mu to vyviezol a dúfal, že ryba sa na tom mieste bude ďalej kŕmiť. O pól druhej v noci to prišlo, nenápadné pííp, a bol som v člne. Po tvrdom boji sa vynorila čierna ponorka a Maťovi sa splnil sen, ktorý tu chcel zažiť. Vo vaničke sme mali Amura čierneho, ktorého váha nám vyrazila dych 29,50kg. Adrenalín, ktorý sme mali je len ťažko opísať, no do rána sme už veľa nenaspali.

 

Spokojný, unavený a stále plný adrenalínu ráno balíme a pomaly hodnotíme neskutočný týždeň, ktorý sme na jazere Ecséd prežili. Nemôžem popri tom zabudnúť aj na všetkých chlapcov, ktorý tam boli a ďakujem za krásny týždeň všetkým a Maťovi.

 

 

#DrBaits#Toprada#BigBlackCrab#Mušla#SpiceKrillStrawberry#Ecsed#

Októbrová výprava na Ecséd sa blíži a po jej skončení bude aj článok. Už nech sme tam, pre mňa určite najkrajšia voda.

 
Peťo Štempel

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek
Copyright Dr. Baits 2022
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk