Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Predstavenie tímu Dr. Baits
  4. Predstavenie Marcela Juhása - člena tímu Dr. Baits

Predstavenie Marcela Juhása - člena tímu Dr. Baits

Na začiatok klasická otázka: Ako a kedy si sa dostal k rybolovu?

Rybárskemu umeniu sa venujem od detstva. Prvé kroky mňa a môjho brata viedol náš otec, za čo sme mu nesmierne vďačný. Veď je to už celých 42 rokov čo sa rybárčeniu venujem. Nemenil by som to za nič na svete. 

Čo ťa na rybách najviac baví?

Rybolov je pre mňa o nových zážitkoch pri vode. Spoznávanie nových ľudí, nekonečné rybárske debaty, výmená skúseností. Ako sa hovorí, vždy je "o čom". Vychutnávam si každú minútu pobytu v prírode. A nakoniec ten adrenalín prúdiaci v žilách keď zdolávate svoj úlovok je na nezaplatenie. Nikdy toho nebudem mať dosť. 

Pamätáš si svoje prvé boilies, na ktoré si chytal? V ktorom roku to bolo? 

Neviem presne v ktorom  roku to bolo, no prvé boilies na ktoré som chytal bolo od Kevina Nasha. Veľmi rýchlo som sa v procese výroby boilies zorientoval a ako ďalší logický krok bola výroba vlastných boilies.   

Čo najextrémnejšie si zažil na rybách?

Stalo sa to na rybárkej výprave na našom Slovenskom mori - Zemplínskej šírave. Bolo studené ráno, keď prišiel záber. Neváhal som, nasadol do člna, a vybral som sa na vzdialenosť 1200 metrov. Po ceste za úlovkom však zrazu padla obrovská hmla. Rybu sa mi podarilo zdolať, bol som šťastný. No zrazu som si uvedomil že mám veľký problém. Nemal som v člne sonar, ani GPS a ani žiadny orientačný bod. Neostávalo mi nič iné, len sa vybrať jedným smerom a držať kurz. Našťastie mi môj 6ty zmysel nezlyhal a vybral som sa správnym smerom. Všetko dobre dopadlo a dostal som sa ku svojmu lovnému miestu. Popravde, nebolo mi však všetko jedno. 

Ako si sa dostal ku značke Dr. Baits?

S Dušanom sa poznám už mnoho rokov. Po dlhšom čase sme sa stretli na rybačke v Maďarsku.  Práve tu mi Dušan ukázal svoje boilies. Slovo dalo slovo, a došli sme až do bodu kde sme dnes. Spoločne sa tešíme z úspechov. 

Tvoja obľúbená príchuť Boilies?

Narovinu musím povedať že osobného favorita nemám. Každá naša príchuť je pre mňa špeciálna. Na každú vodu funguje niečo iné. 

Tvoj osobný rekord?

Môj osobný rekord je 32,5 Kg, krásny šupináč z Maďarskej vody. Čo sa týka slovenskej zväzovky ručička váhy sa zastavila na čísle 25 Kg. 

Tvoje ciele do budúcnosti?

Za osobnými rekordami sa už neženiem. Chcem si užívať každú chvíľu strávenú pri vode, v prírode a s priateľmi. 

Čo by si poradil začínajúcim rybárom?

Každý si musí nájsť tú svoju vlastnú a správnu cestu.  No pokiaľ niekto chce poradiť, kľudne nech sa mi ozve. Keď môžem, pomôžem. 

Zopár slov na záver: 

Vážte si každý jeden úlovok, bez ohľadu na to, koľko váži. Bez ohľadu na to, aký druh ryby to je. Nerobte si naprieky s ostatnými rybármi. Všetko sa dá keď sa chce. Komunikujte spolu. Vážte si prírodu, "nerobte bordel", to čo si k vode priveziete, viete predsa aj odviezť.  Prajem každému úspešnú sezónu. 

Petrov zdar.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek
Copyright Dr. Baits 2023
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk