Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Správy od vody
  3. Správy od vody Dr. Baits
  4. Tovačovské bomby - Október 2022

Tovačovské bomby - Október 2022


Očakávania boli odvážne ,veď nečudo keď cez leto sa podarilo chytiť tonu rýb nad 10kg.


No tento krát som sa rozhodol pre inú časť jazera kde hĺbka nebude presahovať 6 až 7 metrov. Avšak tento poznatok som získal až vtedy keď som si urobil v mojom sonare 3d mapu dna.


Miro prišiel v nedeľu nočnou hodinou. Ubezpečil som ho že to nemusí siliť a oddych je prvoradý. A tak zaspáva, a chytám zatiaľ iba ja.


Kontakt bol hneď od prvej vyvážky. No od rýb do 10kg. Večer bolo niečo cez 10kg a to bolo všetko. Začal sa boj s rybou od 4do 8 kg. No z ničoho nič záber, ktorý sa len tak nevidí. Z cievky sa normálne v chladom jesennom vzduchu začalo dymiť. A veru malo aj prečo. Na konci bol šupináč o váhe 18.40kg.

 

V noci ešte dostávam zábery od malých rýb.

 


A tak sme sa rozhodli zbaliť a ísť do inej časti jazera. Keďže sa jedna o pomerne veľké a miestami hlboké štrkovisko cez 120 ha. Ktoré zívalo prázdnotou, bol výber miesta na jednej strane jednoznačný no strane druhej otázny, či to bude ta správna voľba. Čo vám budem rozprávať, ono to vyšlo!


Škoda len že sme mali jeden čln ale zato baterky boli do rezervy vďaka Šimon Greššák a Ján Urban.


Spolu sme chytili cez 900kg rýb, z toho jedna 20kg, 19.5 kg a 13 rýb od 15.5 do 18.60 kg. Zvyšok boli ryby od 10 do 14kg.


Zaujímavé je že od 14kg do 15kg boli iba dve ryby za celý týždeň.


Ono sa zdá že to je veľa rýb ale s čistým svedomím môžem povedať že sme mohli nachytať určite viac. Ryby na tomto jazere sú neskutočne vychcané. Zachránila nás Pasta Big Black Crab, ktorú sme aplikovali na boilies spolu s pop up. Kŕmili sme boilim Squid Salmon TOP Line a tzv. „skladovkami“ mix Eco Line , TOP LineATTRACT Line rôznych priemerov ktoré sme krájali a predmáčali. Ako náhle sme začali chytať týmto spôsobom a kŕmiť iba bodovo na montáž cca 1kg takto pripraveného mixu začali sa diať zázraky.

K montážam len toľko ako už iste všetci viete opäť z komponentov od PBProducts. Prečo ešte neprišlo k zmene? Lebo sú to top výrobky s pomedzi širokej škály výrobcov.

Veľká pochvala patrí Miroslav Šúry ktorý chytal kapry naposledy možno pred 5 rokmi ak nie viac.

Keď Miro videl že je tu potenciál si krásne zachytať zahryzol sa do toho a doslova išiel ako píla. Keďže túto rybačku sa mi podarilo prísť k úrazu, len tak tak na tabletkách som to do nedele doklepal do úspešného konca. Aj keď s veľkým sebazaprením ale stálo to za to. Ale dosť bolo rečí, nech sa páči pokochajte sa našimi úlovkami:

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Zasielanie noviniek na e-mail
Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách a zvýhodnených akciách? Prihláste sa k odberu noviniek
Copyright Dr. Baits 2023
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk